top of page

Politechnika Warszawska - Architektura



Rekrutacja na warszawskiej politechnice rozpoczyna się 5 maja i rejestracja kandydatów potrwa do 24 maja. W tym roku wszystkie etapy rekrutacji odbędą się w trybie niestacjonarnym - online. Na rok akademicki 2022/2023 uczelnia może przyjąć 100 osób na kierunek architektura. Każdego kandydata obowiązują 2 etapy: złożenie teczki oraz sprawdzian uzdolnień i predyspozycji:

Teczkę czyli dokumentację graficzną prac można składać w terminie od 30 maja do 3 czerwca. Powinno być to 5 prac o dowolnej technice, formacie i tematyce. Wymagany format plików i szczegółowe informację niedługo będzie można znaleźć na stronie uczelni. (Zwróć uwagę na to, że na pracach nie może być twojego podpisu). Maksymalna ocena teczki to 70 punktów. Rysunki muszą reprezentować twoje zainteresowania oraz styl, technika jest dowolna więc spróbuj pokazać się z jak najlepszej strony. Ważnym aspektem jest też pokazanie swoich umiejętności pracowania z perspektywą, zachowywania proporcji i skalowania.


Drugim etapem rekrutacji jest sprawdzian uzdolnień i predyspozycji, za który można otrzymać maksymalnie 130 punktów. Najczęściej test składa się z zamkniętych pytań jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru, ale mogą się trafić również pytania otwarte lub takie, przy których będzie trzeba wykonać rysunek. Przykłady zadań można znaleźć na stronie wydziału. Należy pamiętać jednak, że sprawdzian ma na celu ocenę predyspozycji, dlatego są to przeważnie zadania geometryczne i takie, w których trzeba wykazać się patrzeniem przestrzennym. W tym roku sprawdzian zostanie przeprowadzony 4 czerwca w godzinach 9-11.


Do wyniku jaki można osiągnąć podczas rekrutacji liczą się również wyniki z matur. Brane pod uwagę są wyniki z 4 przedmiotów: matematyki, języka obcego oraz z przedmiotu z grupy pierwszej (fizyka/informatyka) i z przedmiotu grupy drugiej (geografia, historia, historia sztuki, język polski). Jeśli nie zdawałeś wszystkich potrzebnych przedmiotów to dalej możesz ubiegać się o miejsce na ten kierunek. Wtedy podczas rekrutacji za niezdany przedmiot będzie wpisana ocena 0, ale nie musi to wpłynąć na możliwość dostania się na te studia. Jeśli zdawałeś, któryś z przedmiotów tylko na poziomie podstawowym to twój wynik podczas rekrutacji zostanie przemnożony przez 0,5

Jeśli chodzi o relacje studentów z Politechniki Warszawskiej to na pewno można powiedzieć, że studia są różnorodne pod względem metod wykorzystywanych przez wykładowców. Najbardziej potrzebnymi umiejętnościami jest obsługa programów graficznych (Adobe, Archicad) oraz zdolności manualne, które trzeba wykorzystać podczas robienia makiet. Na tych studiach jest miejsce zarówno na rysunek klasyczny jak i na uproszczone projekty przekazujące idee w ramach zajęć projektowych. Politechnika Warszawska kładzie nacisk na realizację projektów oraz umożliwia zabawę formą i pomysłami. Uczelnia organizuję często otwarte wykłady, niedługo powinna się też pojawić informacja o dniach otwartych - polecamy rozmowy ze studentami, absolwentami i wykładowcami.

Wszystkim zdającym w tym roku życzymy powodzenia.


206 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page